чернівці, пласт

Пласт НСОУ Станиця Чернівці

Сильно! Красно! Обережно! Бистро!

ЧДТРК "Буковина" - пластуни Чернівців дали вогонь Молдові
чернівці, пласт
loza88

МТРК "Чернівці" - пластуни поширили Вогонь миру містом
чернівці, пласт
loza88

Інтер - Україна передала Вифлиємський Вогонь Молдові
чернівці, пласт
loza88


http://podrobnosti.ua/podrobnosti/2010/12/20/740725.html

Віфлеємський вогонь мандрує світом. Україна передала його Молдові та Румунії. Церемонія відбулася за участю буковинських пластунів - вогонь у символічній лампадці вони вручили молдовським та румунським скаутам. Ті вперше за історію передачі Віфлеємського вогню, отримують його саме від українців - як символ віри, миру і добра.

Таїсія Заплітна, голова пластової старшини Станиці Чернівці:

- Означає передачу радості, миру, добра від сім'ї до сім'ї, умиротворення, яке несе із собою Різдво, це вогонь його підкреслює.

Пластуни передали Вифлеємський Вогонь Миру скаутам Молдови, громаді міста Чернівці та у церкви Черні
чернівці, пласт
loza88
18 грудня о 11:00 за київським часом на нейтральній території між Молдовою та Україною в районі переправи Мамалига пластуни з Чернівців та Івано-Франківська здійснили передачу Вифлеємського Вогню Миру скаутам Молдови. Пізніше цього ж дня, о 17:00,  на відкритті головної ялинки на Буковині, де був присутній чернівецький міський голова, чернівецькі пластуни вперше передавали Вогонь Миру громаді міста.
До акції на кордоні долучились з українського боку пластуни з Чернівців, Сторожинця, а також представники Івано-Франківської області, з боку Молдови - представники організації «Скаут Молдова». Захід відбувся за сприяння відділу у справах сім'ї молоді та спорту обласної адміністрації. Цього року передача Вогню молдавським скаутам відбулася вже вчетверте.
В акції на Соборній площі взяли участь близько двадцяти представників Чернівецького осередку Пласту - Національної Скаутської Організації України.
19 грудня вже традиційно в головній греко-католицькій святині області - Храмі Успіння Пресвятої Богородиці  під час святкової Миколаївської літургії відбулась передача Вогню греко-католикам Чернівців. 
Того ж таки 19 грудня вперше за всю історію Вифлеємського Вогню в Чернівцях пластуни передали його вірним римо-католицького обряду під час меси в Костелі Воздвиження Святого Хреста.  
За тиждень, 26 грудня, о 9:00, в часі ранкового богослужіння, планується передача Вифлеємського Вогню Миру прихожанам УПЦ КП в храмі прп. Параскеви Сербської.
19 грудня в Сторожинці члени Пласту передали Вогонь Миру віруючим трьох християнських конфесій - Української Греко-Католицької Церкви, Української Православної Церкви Київського патріархату та римо-католицької церкви в Україні.


Андріївські вечорниці у Чернівцях
cv
loza88
Originally posted by loza88 at Андріївські вечорниці у Чернівцях
 

Теги:

ПЛАСТ: 10 років у Чернівцях. Сюжет ЧДТРК
чернівці, пласт
loza88

14 листопада відбулося свято 10-річчя відновлення Пласту в Чернівцях
чернівці, пласт
loza88


З нагоди 10-річчя відновлення осередку в Чернівцях, на майдані біля стадіону “Буковина” пластунами було організовано символічний табір. Усі бажаючі могли взяти участь у акції “Вишита Україна”, яка являє собою банери із зображенням українського народного одягу, до якого можна прикласти своє обличчя і зробити фото на згадку. Для ознайомлення із діяльністю, структурою, історією та сучасністю Пласту було представлено експозицію “Пласт — український скаутинг”. У великому наметі розташовувалася фотовиставка з життя буковинських пластунів. Для присутніх на святі дітей проводилися веселі та рухливі ігри. Окрім того, пластуни організували благодійний ярмарок, на якому продавали власноруч виготовлені вироби — сережки, горнята, а також солодощі. Виручені кошти підуть на подарунки в дитячі будинки та інтернати до дня Святого Миколая.

Під час урочистостей із нагоди 10-річчя, чернівецьких пластунів привітали голова Крайової Пластової Старшини (всеукраїнського виконавчого органу Пласту) Оля Сінкевич та керівник міського осередку Пласту в Івано-Франківську Станіслав Провальний. Долучилися до свята і представники місцевої влади — начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Чернівецької облдержадміністрації Олександр Довганич та відділ у справах сім’ї та молоді Чернівецької міської ради, який представляла Леся Кузьма — директор центру соціальних служб сім’ї дітей та молоді. Найактивніших членів організації вони нагородили грамотами та цінними подарунками і пообіцяли всіляко сприяти подальшому розвитку Пласту на Буковині. У свою чергу, пластуни підготували подяки небайдужим людям, котрі вже не один рік підтримують організацію матеріально, а саме п. Роману Клічуку (ТОВ “Рома”), п. Віктору Сідляру (ВАТ “Чернівецький машзавод”) та п. Василю Морозу (ТЗОВ “Чернівціжитлобуд”).
Закінчилося святкування дружньою пластовою ватрою та гучним феєрверком із кульок.
Особливу подяку за забезпечення проведення свята Станиця Чернівці висловлює ГУ МНС України в Чернівецькій області та спецпідрозділу «Беркут» УМВС України в Чернівецькій області
Пластовий інформаційний центр
Станиці Чернівці Пласту НСОУ


Довідка: Перші пластові гуртки на Україні почали з’являтися у 1911 році у Львові. Офіційним днем заснування Пласту вважається 12 квітня 1912 року. На Буковині Пласт почав діяти в 1914 році. З початком Першої світової війни, пластова діяльність у краї була припинена. На короткий час Пласт було відновлено в період румунської окупації, у 30-х роках ХХ століття. Багато пластунів продовжили своб роботу в післявоєнний період у діаспорі. Найвизначнішими пластунами, вихідцями з Буковини були: Петро Войновський, командир Буковинського куреня 1941 року, Любомир Гузар, співробітник уряду УНР в екзилі, Дарія Ребет (дів. Цісик), один із лідерів ОУН “двійкарів” та Ірина Вільде, письменниця, депутат Верховної Ради УРСР.
Лище наприкінці 80-х років розпочалося відновлення організації в Україні. В Чернівецькій області повноцінний осередок було засновано лише в листопаді 2000-го року. Нині він налічує більше 50 пластунів, дітей віком від 7 до 18 років та понад 20 волонтерів, які займаються поширенням пластових ідей у області.

13 листопада пластуни Чернівців провели дев’яту історичну теренову гру “Листопадовий Зрив”, присвяче
чернівці, пласт
loza88


Учасниками захоплюючої гри стали дев’ять команд чернівецьких загальноосвітніх шкіл, гімназій та ліцеїв. Учні повинні були відтворити події, які відбулися  в Чернівцях 3 листопада 1918 року, відомі в історії як Буковинське віче. Саме тоді мешканці краю одноголосно ухвалили рішення про приєднання української частини Буковини до ЗУНР та перебрали владу австрійської адміністрації.

Після урочистого відкриття, команди, споряджені картами зразка 1918 року, вирушили на вулиці міста. Завданням було захопити ключові пункти, позначені на мапі. Для цього на кожній точці потрібно було правильно відповісти на запитання коменданта, пов’язані з історією Буковинського Віча, і набрати найбільшу кількість балів.

Найкращими знавцями історії краю виявилися цього року учні Чернівецької гімназії №5. На другому і третьому опинилися, відповідно, команди загальноосвітньої школи №11 та ліцею №1. Переможці отримали дипломи і цінні подарунки, а всі учасники – заохочувальні призи. Відзначили також і вчителів, котрі готували команди до участі у грі. Завершився захід покладанням квітів до пам’ятника героям Буковинського куреня.

Довідка: Історична теренова гра «Листопадовий зрив» вже давно стала традиційною у Чернівцях. Вже дев’ять років поспіль пластуни проводять її за підтримки відділу у справах сім’ї та молоді чернівецької міської ради, міського управління освіти та міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді. Мета цього заходу – спонукати школярів вивчати і досліджувати історію свого краю і залучити якомога більше молоді до відзначення річниці Буковинського Віча – одного з найяскравіших спалахів національно-визвольної боротьби українців у ХХ столітті.


Пластовий інформаційний центр
Станиці Чернівці
Пласту НСОУ

22 вересня відбулися Загальні Збори чернівецького осередку Пласту
пласт 1
loza88
У середу, 22 вересня, в конференц-залі Українського Народного Дому відбулися Загальні Збори ЧММО Станиці Чернівці Пласту — Національної Скаутської Організації України.

Присутні заслухали та затвердили звіти попереднього проводу і обрали новий його склад. Головою знову стала Тая Заплітна, заступником — Ігор Наконечний. Учасники Зборів обговорили проект плану роботи та заходів на новий пластовий рік. Основні завдання – розширення діяльності Пласту на цілу область і реєстрація у районах, популяризація Пласту серед дітей та молоді, відзначення ювілею Станиці Чернівці та інформаційна кампанія до 100-ліття Пласту. Заплановано також багато інших, традиційних вже, заходів: теренова гра «Листопадовий зрив», свтякові заходи до 10-ти річчя реєстрації Чернівецького осередку Пласту, Андріївські вечорниці, передача Вифлеємського Вогню Миру у церкви області та скаутам Молдови, проведення Всеукраїнських змагань із пішого мандрівництва “Стежками Героїв”, ряд дитячих таборів - «Гайда до Пласту», «Свято Весни», традиційний двотижневий літній табір та багато іншого.

Вперше цього року буде запроваджено волонтерську ділянку в наданні посильної допомоги та моральної підтримки колишнім репресованим, а також, при потребі, сім’ям, у яких виховуються пластуни.

Присутній на Загальних Зборах Станиці Чернівці заступник голови Крайової Пластової Старшини Дмитро Колесник позитивно відзначив роботу Чернівецького осередку і розповів про плани підготовки до широкого відзначення 100-річчя Пласту.

Теги: ,

ЗІК: Чернівецькі пластуни завершили літній сезон таборування
пласт 1
loza88
11-12 вересня чернівецькі пластуни відбули мандрівку до легендарного пластового табору-музею Сокіл, поблизу с. Гриньків Рожнятівського району Івано-Франківської області. Такою акцією пластуни завершили літній сезон таборування, який розпочався у червні з триденного табору «Гайда до Пласту».
 
Про це повідомляє прес-служба НСОУ Пласт станиці Чернівці.Пластове літо цього року було дуже насиченим. На початку липня пластуни провели двотижневий табір в урочищі Лекече поблизу с. Лопушна Вижницького району, а пізніше, в другій половині липня та в серпні, найактивніші мали змогу поїхати на всеукраїнські табори. 
 
Такі табори цікаві тим, що вони є спеціалізаційними, тобто орієнтованими на якусь певну пластову ділянку. Наприклад, наші пластуни відвідали табір історичної реконструкції «Світанкові Віхи», який проходив у Тернопільській області. Вишкільні табори, на яких плекають майбутніх лідерів проходили у Карпатах – це «Золота Булава» та «Лісова Школа». 
 
Військово-патріотичний табір «Легіонер» на Тернопільщині та «Легіон» у жаркій Херсонській області, мистецький табір «Метаморфози» на Косівщині, кінно-спортивний «Герць» поблизу Кам’янця-Подільського, туристичний табір «Побурлакуємо Світами», табір-семінар для майбутніх пластових адміністраторів та виховників «Життя в Пласті» – це лише частина всеукраїнських таборів, які проводилися цього року.
 
На таборах пластуни не лише можуть навчитися багатьох цікавих і корисних речей а й долучитися до волонтерської роботи. Наприклад, на історико-краєзнавчому таборі-експедиції «Вирій» пластуни, спільно із фахівцями-реставраторами, займалися відновленням українського цвинтаря у с. Жуків Підкарпатського Воєводства Республіки Польща.Завершення таборового літа не означає припинення роботи, адже Пласт працює протягом цілого року. Цими днями стартує новий пластовий рік і знову відновлюють свої заняття пластові гуртки, які об’єднують юнаків та юначок у єдиному бажанні ставати щораз кращими і наполегливо працювати над собою.
 

?

Log in

No account? Create an account